החזרי מס לעסקים

על חשיבות החזרי מס לעסקים

כל בעל עסק חייב לשלם מס הכנסה בשל הכנסה החייבת במס ולהעביר את התשלומים אותם ניכה במקום מהמשכורת של העובדים בעסק. התשלום נקבע בהתאם להכנסה השנתית באמצעות שומה אשר עורך פקיד השומה בסוף השנה לאחר הגשת הדוח השנתי.

ההכנסות של בעל העסק מחושבות בהתאם למדרגות מס הכנסה. בדיקה יכולה להוביל לקבלת החזרי מס ולכן יש חשיבות בפנייה אל איש מקצוע כדוגמת יועץ מס אשר יהיה ביכולתו לבחון האם מגיע לבעלי העסק החזר והוא זה אשר ידאג להגיש את הבקשה להחזר.  יהיה זה יועץ מס או רואה חשבון אשר יגיש את הבקשה לקבלת החזרי מס ואתם תהיו שקטים בידיעה כי יש מי שמטפל עבורכם בניירת. אם אינכם בקיאים בתחום, ההמלצה היא לא לוותר על שירותיו של איש מקצוע.

מהו  ביטוח אחריות מקצועית

בעלי עסקים המעניקים שירותים לכלל לקוחות צריכים למען השקט הנפשי שלהם לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית אשר תספק להם הגנה במקרה של הגשת תביעה. כיום ניתן לראות לא מעט תביעות המוגשת נגד בעלי עסקים בשל נזקי גוף או נזק לרכוש . במציאות בה ניתן להגיש תביעה נגד בעלי העסקים חובתם להגן על העסק שלהם ולרכוש את הפוליסה אשר תעניק להם שקט נפשי.  במקרה בו תוגש נגדם תביעה והם ירכשו את הפוליסה, הם יהיו מכוסים מבחינה משפטית במקרים בהם יהיה צורך לשלם סעד כספי.  מטרתו של הביטוח היא להגן על בעלי העסקים מפני תביעה של לקוחות או צד ג אשר הוגשה בשל כשל בביצוע תפקיד ובשל נזקים.  קיימת חשיבות רבה להתאים את הביטוח לסוג העסק בשל העובדה כי מדובר בפוליסה המספקת הגנה .

ישנם בעלי מקצועות רבים הזקוקים לפוליסה כגון רואי חשבון, חשמלאים, טכנאים ורופאים. בשל העובדה כי לכל תחום יש את הצרכים הייחודים שלו, יש חשיבות להתאים את הפוליסה לסוג העסק בהתאם לסיוע מטעם חברת הביטוח.

קיימת חשיבות רבה לערוך השוואת מחירים בין חברות הביטוח

כיום ניתן למצוא חברות ביטוח רבות המציעות ביטוח מסוג זה ולכן הבחירה בחברת ביטוח אינה פשוטה וצריכה לכלול התייחסות רבה למספר דגשים כגון סוג הפוליסה וכן הכיסויים אותם מעניקה הפוליסה וסכומי הכיסוי במקרה של הגשת תביעות.  חשוב לוודא כי הפוליסה כוללת סיוע משפטי החל מהוצאות משפטיות.

מכאן, יש חשיבות לערוך השוואה מקיפה במטרה לבחור את הטוב ביותר. במסגרת ההשוואה חשוב מאד להיפגש עם סוכני הביטוח על מנת לשאול אותם שאלות מפורטות ככל הניתן במטרה לקבל תשובות מפורטות. אחרי הכל, מדובר בעסק הפרטי שלכם וחשוב לדעת עבור מה אתם משלמים ולהיערך לכך בצורה נכונה. יש לשים לב לבחירת חברת ביטוח בה פועלים סוכני ביטוח בעלי ניסיון רב אשר מפגינים שליטה במידע.