מתן ייעוץ כלכלי לעסקים בעקבות מגפת הקורונה

ייעוץ כלכלי לעסקים

מגפת הקורונה יצרה מהפכים בעסקים רבים. חלק מהם קרסו לאור העובדה שלא היו בהם הכנסות כלל וחלק פרחו בעקבות העלייה בהכנסות, כמו לדוגמה עסקים שהפעילו אתרים מקוונים וזכו להרבה מאד הזמנות בימי הסגר. לאור התנודות בתחום הפיננסי, רבים מאנשי העסקים החליטו להיעזר באופציה של ייעוץ כלכלי לעסקים כדי שאדם מיומן בעל רקע כלכלי וניסיון רב ילווה אותם, יעניק להם ייעוץ באופן שוטף וינתב את דרכם במערכת העסקית הסבוכה, במיוחד לאחר משבר הקורונה.

כל גוף עסקי הן אם מדובר בעסק קטן שהוא עוסק מורשה והן אם זו חברה בע"מ שעוסקת בכמה תחומי פעילות עסקיים, זקוקים לסוג אחר של ייעוץ כלכלי לעסקים. כדי להעניק לכל אחד מהם את הייעוץ הנכון נפגש היועץ הפיננסי עם בעל העסק, הם מבצעים סיעור מוחות כדי לראות מהו הצורך של כל אחד מהעסקים הללו. יהיו כאלה שיזדקקו להלוואה בערבות מדינה, בסיוע בנושא שכר העובדים ומנהלי עסקים אחרים יחליטו לרכוש משרד במקום לעבוד ממשרד שהם שוכרים ולכן יהיו זקוקים לדוחות פיננסיים וגם למסמך ייפוי כוח נוטריוני כדי לקבל אישור לקבלת משכנתא למטרה זו.

מתווה הדרך של ייעוץ כלכלי לעסקים

בעקבות משבר הקורונה עסקים רבים נקלעו לבעיות תזרימיות קשות כיוון שהיה עצר של הכנסות ומצד שני היה עליהם לשלם חלק מההוצאות כמו עלויות אחזקת המשרד, כיבוד של המחאות דחויות לספקים שניתנו מראש כי מי חשב שלא יהיו הכנסות כלל והוצאות שוטפות כמו ייבוא, שיווק ועוד.

אחת הדרכים לעבור את המשבר היא להסתייע באופציה של ייעוץ כלכלי לעסקים אשר יעזרו לעסק להגיש בקשה הכוללת נתונים, דוחות ותוכנית עסקית לצורך קבלת הלוואה בערבות מדינה. מדובר בהלוואה שניתנת בתנאים מסחריים משופרים כמו ריבית נמוכה, עמלות מופחתות ופריסת התשלומים לכמה שנים. בדרך זו העסק יכול להמשיך ולהתנהל כאשר יש לו כספים עבור ההון החוזר, או עבור שיפורים ופיתוח עסקי שבעל העסק מעוניין לבצע בעסק שלו, כדי להגדיל את ההכנסות על ידי הוספת מכונה בעלת תפוקה משמעותית במפעל.

רכישת משרד

העסקים שצברו ממון בימי הקורונה כמו אלו המפעילים חנויות אינטרנטיות, הצליחו להכניס לקופתם סכומים נאים, מחפשים בסיוע של ייעוץ כלכלי לעסקים, כדי למצוא דרכים לשמור על הונם. אחת האופציות המומלצות היא לרכוש משרד בגודל הנחוץ לעסק הספציפי וכך העסק יפעל מתוך המשרד השייך לו. לצורך זאת אפשר לקחת משכנתא בתנאים נוחים לאחר בדיקת ההצעות של הבנקים השונים ובסופו של דבר לבחור באופציה הכדאית ביותר.

אפשרות נוספת היא רכישת משרד לצורכי השקעה. באמצעות ייעוץ כלכי לעסקים בוחנים כמה אפשרויות של משרדים הממוקמים בסביבות עסקיות. המגמה היא לרכוש משרד בגודל ובמיקום שתהיה לו תמיד דרישה וכך אפשר יהיה להשכיר אותו לטווח הארוך וליצור הכנסה פאסיבית של העסק מלבד ההכנסות הרגילות שלו.