ייעוץ כלכלי ומכירות לחברות הייטק מתחילות – מדריך

חברות הייטק הן חלק משמעותי מהקטר של המשק הישראלי כולו. אפילו חברות זרות שמגיעות לישראל ומחליטות להקים בה מרכזי פיתוח ושירות, עוזרות מאוד לכלכלה הישראלית, שלא לדבר על חברות הייטק שהתפתחו בתוך המדינה ממש והן יקרות מפז. לכן חשוב מאוד שחברות הייטק בתחילת דרכן יעשו את ההחלטות הכלכליות הנכונות, שיובלו אותן להיות חברות ותיקות ומבוססות.

 

ייעוץ כלכלי לחברות, עסקים וארגונים

ייעוץ כלכלי או ייעוץ כלכלי לחברות הוא תחום עיסוק של מספר חברות במשק הישראלי. מטרתן של חברות אלו היא לשחרר את החברות להן מוענק הייעוץ הכלכלי לעסוק בתחום ההתמחות שלהן בלבד, ולא להתעסק בתחום הכלכלי בו יש להן פחות הבנה מטבע הדברים. ניקח לדוגמא חברת אבטחת מידע לעסקים המתמחה באספקת שירותי אבטחת מידע לעסקים שונים. מטבע הדברים העובדים בחברה זאת עברו הכשרת בתחום אבטחת המידע, והם מומחים בהענקת פתרונות אבטחת מידע. חברה כזאת שתשכור ייעוץ כלכלי חיצוני, תוכל להתמקד אך ורק בהענקת שירותי אבטחת מידע ללקוחותיה, ובכך תשפר את השירות שהיא נותנת ותמשוך לקוחות נוספים שיובילו להגדלת הכנסות החברה.

 

ייעוץ כלכלי לחברות בתחילת דרכן

כשמדברים על ייעוץ כלכלי לחברות, חשוב לזכור שחברות בתחילת דרכן נוטות להיות שבירות יותר מבחינה כלכלית, ולכן הייעוץ הכלכלי לחברות אלה הוא חשוב במיוחד. בנוסף לכך אם בחברת ההזנק מועסקים בעיקר עובדים בתחילת דרכם, הייעוץ הכלכלי החיצוני הופך לחשוב אף יותר. זאת משום שרוב העובדים בחברה לא רגילים לקבל החלטות כלכליות בנוגע לחברות ולא התנסו בכך בעבר בכלל. חברות כלכליות בתחילת דרכן גם זקוקות לשירותים שלחברות ותיקות ומנוסות אין צורך בהם, כמו בניית תוכנית כלכלית או גיוס משקיעים לשם המשך פעילות החברה.

 

מה השירותים שניתנים בייעוץ כלכלי לחברות הזנק?

השירות החשוב ביותר שאפשר לקבל מיועצים כלכלים לחברות, הוא בניית תוכנית כלכלית מסודרת ומקיפה ובדיקת היתכנות כלכלית לחברה. תוכנית כלכלית היא בעצם צפי משוער של ההוצאות של החברה בשנים הקרובות ושל ההכנסות שלה בשנים הקרובות. בתוכנית כלכלית איכותית יהיה טווח רחב של מצבים ומה יהיו הרווחים של החברה בכל אחד מהם. לדוגמא, במקרה של הכנסות של חצי מיליון שקל בחודש – מה יהיו ההוצאות על כל אחד מסעיפי ההוצאה ומה יהיה הרווח הגולמי והנקי של החברה ושל הבעלים של החברה. בנוסף לכך ייעוץ כלכלי מספק תמיכה בעת החלטת החלטות כלכליות כבדות משקל, כמו החלטות על התרחבות, צמצומים וכו'.

 

איך לבחור את היועץ המכירות שיעזור לכם בצורה המרבית?

הדרך הטובה ביותר למצוא יועץ מכירות שיזניק את החברה שלכם קדימה, היא לשמוע עליו מפי חבר או קולגה שכבר נעזרו בשירותיו בעבר והיו מרוצים ממנו. האמת היא שהדרך היחידה למצוא בעל מקצוע טוב בוודאות בתחום זה הוא להכיר את התעשייה מקרוב. בדיקה בגוגל ובלינקדאין של יועץ מכירות יתנו לכם תמונה חלקית בלבד בקשר אליו. לכן חשוב לקחת קורס מכירות שמיועדים   לאנשים שעוסקים בתחומי מכירות שונות,

 

ייעוץ כלכלי לחברות הזנק – סיכום

ייעוץ כלכלי לחברות סטארטאפ ולחברות בכלל, הוא בעצם שירות שמאפשר לחברה להתעסק בתחומי ההתמחות שלה בלבד, ולהשאיר את ההחלטות הכלכליות בידי אנשי מקצוע מהתחום הכלכלי. לחברות הייטק וחברות בתחילת דרכן השירות הזה הוא חשוב במיוחד, בגלל שהן נמצאות במצב פגיע יותר מבחינה כלכלית מחברות מבוססות וותיקות. כדי למצוא את היועץ הכלכלי שיקפיץ את החברה שלכם קדימה, חשוב להכיר את התעשייה והאנשים בתעשייה בה אתם עוסקים ולשמוע את המלצותיהם.