טיפים מומלצים לניהול פיננסי של עסק

התנהלות פיננסית נכונה היא משמעותית לכל מי שיש לו עסק ברשותו. כאשר היא תבוצע בצורה הטובה והנכונה, הרי שהדבר יסייע לעסק לגדול ולהצליח. אז איך עושים זאת בהצלחה?
אנחנו מזמינים אתכם לקרוא את הטיפים המצוינים שלנו וגם ליישם אותם.

להכיר את המרחב העסקי והכלכלי

כיום לכל עסק יש המון מתחרים. חשוב מאוד לבדוק את הפעילות של המתחרים בתחום, לקרוא סקירות, להתעדכן במידע עסקי, להתעדכן בחומרים מקצועיים רלוונטי, לבצע פעילויות כמו פעילות לקוח סמוי ועוד. כל אלה יעזרו לעסק לקבל יותר מידע על ההיצע, על אופן השירות והמחירים.

לייצר מערכת יחסים טובה עם הבנק

ממש כמו שאנחנו מכירים את הפרטנר שלנו ויודעים כיצד לפנות ולדבר אליו, ככה גם עם הבנק.
חשוב ללמוד כיצד לעבוד מולו, מה לבקש, מתי לבקש, להתמצא בעמלות וריביות ובכלל להכיר לעומק את השפה הבנקאית. במידה ויש בנקאי אישי, מומלץ לשתף אותו בכל הקשור לפעילות העסקית, גם אם היא טובה וגם אם היא פחות טובה. כך יהיה אפשר לבנות בהצלחה את צרכי האשראי שהעסק נדרש להם.

לא לוותר על תכנית עסקית

מדובר על מסמך חשוב שיכול לבחון את הכדאיות הכלכלית וכמו כן את היכולות של העסק להיות עסק רווחי ומצליח. תכנית עסקית תכלול בתוכה מספר דברים בהם, מחקר של המתחרים, הערכה של הביצועים הכלכליים וכמובן הביצועים העסקיים, בחינה של שווי העסק וכמו כן התכנית גם תגדיר איזה פעילות או פעילויות נדרשות על מנת למקסם את הפוטנציאל של העסק.

לעקוב בקביעות אחר תזרים המזומנים

יש לבצע מעקב לגבי קבלת הכנסות מלקוחות, מעקב לגבי הוצאת תשלומים מספקים וכמו כן יש גם לתכנן את מדיניות התשלומים שתהיה בעסק. אם תבצעו את הפעולות הללו, תוכלו לחסוך ריביות וקנסות כי לא תצטרכו לבצע משיכת יתר מחשבון הבנק. אגב, אפשר גם להיעזר במידת הצורך בשירותים כמו, ניכיון צ'קים, ניכיון כרטיסי אשראי וכו'.

לבצע מעקב לגבי כל פעילות שמבוצעת בעסק

מעקב יסודי ומוקפד יעזור לאתר שינויים חיוביים או שליליים במאזן הכלכלי של העסק.
מעבר לכך, יש גם להקפיד על תיעוד של פעילויות שמבוצעות בעסק כמו, ניהול לקוחות וספקים, הפקת חשבוניות וקבלות, מעקב לגבי מלאי, ביצוע בקרת רכש ועוד. אפשר לבצע את המעקב והתיעוד באמצעות שימוש בתוכנות כמו פריוריטי ותוכנות נוספות לניהול עסק.

לקבל עזרה מהמומחים

אם אתם לא מצליחים לאתר בעצמכם את הבעיות שיש בעסק ולהציע פתרונות, אז אפשר בהחלט להיעזר באנשי מקצוע כמו יועצים פיננסיים, רואי חשבון וכו'. הם יוכלו לתת את העצות המתאימות ולהביא לפתרון הבעיות.

קבלת החזרי מס

רצוי להתייעץ עם רואה חשבון לגבי החזרים כספיים שבעל העסק זכאי להם כתוצאה מפעילות העסק. תקנות המס בישראל מכירות בהוצאות של העסק כמו, ביגוד מקצועי, טלפון, אחזקת רכב, ארנונה, חשמל. בדקו כיצד אתם יכולים לקבל החזרים כספיים על אותן הוצאות.