טיפים להוצאת חשבונית מס

רוב בעלי העסקים לא אוהבים להתעסק בצד המשרדי של העסק, הם מעדיפים לעשות את התאכלס. אבל אין ברירה, מישהו צריך לבצע את העבודה של מאחורי הקלעים. איזה מזל שהיום, אפשר לעשות את כל זה בקלות.

לא משנה באיזה תחום אתם פועלים – בין אם אתם בעלי עסק קטן או בינוני, הוצאת חשבונית מס היא בגדר חובה. כדי לבצע את הפעילות העסקים השגרתית, יהיה עליכם להפיק מסמכים – הן ללקוחות והן לרשויות, ולנהל את החשבונות שלכם במסודר.

המאמר הזה יתמקד בכל מה שקשור לחשבוניות מס. מי רשאי להפיק אותן, למה חשוב לעשות את זה, ואיזה כלי יכול לעזור לכם לעשות את זה בקלי קלות.

מי יכול להוציא חשבונית מס?

בישראל קיימות שלוש דרגות של עסקים – עוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע"מ.

עוסק פטור הוא עסק קטן שהמחזור השנתי שלו לא עולה על 99,893 ש"ח. עסק כזה פטור מתשלומי מע"מ ולכן לא יפיק חשבוניות מס אלא רק קבלות.

עוסק מורשה הוא עסק שהמחזור השנתי שלו עולה על 99,893 ש"ח.

חברה בע"מ היא גוף משפטי ועצמאי הנפרד מבעליה.

החל מדרגת עוסק מורשה, על עסקים לגבות תוספת של 17 אחוזים ממחירי המוצרים שהם מוכרים ולהעביר אותם למע"מ אחת לתקופה.

למה חשוב להפיק חשבונית מס?

הפקת חשבוניות מס היא חובה על פי חוק. אם לקוח דורש זאת, על בעל עסק לספק לו את החשבונית. כמו כן, מדובר במסמך הכרחי לניהול החשבונות התקין של העסק.

יש בהפקת חשבוניות מס גם יתרון: עוסקים מורשים רשאים להתקזז על תשלומי המע"מ שהם צריכים להעביר למע"מ.

אם עסק שילם מע"מ על הוצאות, וגבה מע"מ על הכנסות – הוא יכול להוריד מסכום המע"מ ש"הרוויח" את סכום המע"מ שהפסיד, ולהעביר לרשות רק את היתרה. הדבר נקרא גם קיזוז מס תשומות.

(אנחנו יודעים, כתבנו יותר מדי מע"מ, אבל זה היה הכרחי בשביל הדוגמה).

תוכנה להפקת חשבוניות מס

יותר ויותר עסקים בוחרים לעשות שינוי ולהתקדם לניהול חשבונות בדיגיטל. אם בעבר, עסקים היו צריכים להדפיס את כל המידע על דפים ולשמור אותו בקלסרים עבים, היום זו כבר לא המציאות.

גם אתם יכולים להשתמש בתוכנה להפקת חשבוניות דיגיטליות. זאת תוכנה שמרכזת במקום אחד את כל המסמכים הרלוונטיים הדרושים לניהול העסק שלכם (חשבוניות עסקה, חשבוניות מס, קבלות, הצעות מחיר, דו"חות רווח הפסד).

את כל המסמכים תוכלו לעצב על פי עקרונות המיתוג שלכם, להוסיף להם לוגו, ולשלוח אותם ישירות ללקוחות שלכם למייל או לוואטסאפ, והם מלווים בחתימה דיגיטלית מאובטחת.

מדובר בתוכנה קלה לתפעול שלא דורשת שום ידע מקדים, הממשק שלה אינטואיטיבי מאוד והיא מאושרת לשימוש על ידי הרשויות, מה שיקל על עבודת סוף השנה של רואה החשבון שלכם.

ובנוסף, תוכלו להתחבר לפאנל הניהול מכל מכשיר: יש אתר אינטרנט למחשב ואפליקציה לנייד.

עסקים כיום בוחרים להיות ירוקים יותר, ידידותיים יותר לסביבה. הם הגיעו להבנה שאין צורך לבזבז היום כמויות ענקיות של דיו, נייר, קלסרים, בולים, מעטפות וכו'. במקום ליצור ערמות של פסולת, ולבזבז כסף, הם בוחרים להיות חכמים יותר.