השקעות אלטרנטיביות – המדריך השלם

כיום, ניתן לראות שהשקעות אלטרנטיביות הפכו להיות פופולאריות בקרב ציבור גדול של משקיעים. אנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה ולקרוא על הסוגים השונים של ההשקעות וכמו כן להכיר את היתרונות והחסרונות. מוכנים? אנחנו מתחילים!

מה זה בכלל השקעות אלטרנטיביות?

אפשר לחלק אותן לשתי קטגוריות: נכסים אלטרנטיביים ואסטרטגיות אלטרנטיביות.
בקטגוריה הראשונה אפשר למצוא סחורות, נכסי נדל"ן בין לאומי, מטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין למשל, מתכות יקרות ועוד. בקטגוריה השנייה אפשר להשקיע במוצרים כמו מניות ואג"ח, כאשר מבצעים שימוש באסטרטגיות כמו לונג/שורט, אסטרטגיות שמבוססות על אירועים וכו'.

למי מתאים להשקיע במוצרי השקעה אלטרנטיביים?

-משקיעים מוסדיים – כאלה שרוצים לגוון את תיק ההשקעות שלהם.

-לקוחות כשירים – מדובר על קהל משקיעים שיש לו הון נזיל של מעל 8 מיליון שקלים או הכנסה שנתית של 1.2 מיליון שקלים. סוג הלקוחות הזה מעוניין להשקיע באפיקים מגוונים שיתנו תשואה גבוהה ויציבה.

-לקוחות פרטיים בעלי הון – בשנים האחרונות, השקעות אלטרנטיביות מאפשרות גם ללקוחות שיש להם הון נמוך, להשקיע במוצרים כמו קרנות נאמנות, קרנות נדל"ן ועוד.

סוגי השקעות אלטרנטיביות

-השקעה בנכסים כמו נדל"ן בינלאומי – קרנות נדל"ן למגורים ונדל"ן מסחרי.

-סחורות – השקעה במשאבי אנרגיה, מתכות יקרות, סחורות חקלאיות וכו'.

-קרנות השקעה – מדובר על קרנות שפעילותן היא השקעה בעסקים או נכסים שונים. לדוגמה, בתי אבות, נדל"ן מסחרי, מימון לעסקים פרטיים ועוד.

-אגרות חוב – מדובר על אגרות פרטיות או מסחריות.

-הלוואות חברתיות – מבוצעות באמצעות אתרי אינטרנט ובמסגרתן יש שיתוף פעולה בין קהל שצריך הלוואה לקהל שיכול לתת הלוואה.

סוגי אסטרטגיות אלטרנטיביות

-לונג ושורט – מבוצעת קנייה של ניירות ערך שערכם צפוי לעלות ומבוצעת במקביל מכירה של ניירות ערך שערכם צפוי לרדת.

-אסטרטגיות גידור – יש שימוש בהן לצורך יצירה של תיק השקעות כך שזה לא יהיה מושפע מעליות וירידות הקשורות לשוק המניות.

-ארביטראז' – ניצול של פערי מחירים של הנכס המוצע בשווקי הון שונים או יצירה של ערך באמצעות קניה ומכירה של מניות של חברות הנמצאות בתהליכי מיזוג.

-תנודתיות – רווח שיש משינויים הקשורים לתנודתיות בשווקים.

איך מבצעים נכון השקעות אלטרנטיביות?

נדרשת היכרות עם עולם ההשקעות. בזכות היכרות מעמיקה, אפשר למצוא הזדמנויות טובות להשקעה. ההמלצה היא להיעזר באנשי מקצוע כמו בתי השקעות, יועצים פיננסיים, יועצי השקעות פרטיים וכו'. אנשי המקצוע ימליצו על תמהיל ההשקעה הנכון. אגב, רצוי גם להתייחס להיבטי המיסוי שיש על כל השקעה ולבדוק בסופו של דבר מהי התשואה שהתקבלה.

לסיכום…

אין ספק בכלל שעולם ההשקעות האלטרנטיביות יכול לייצר תשואות גבוהות למשקיעים פרטיים שיש להם סכומים נמוכים התחלתיים נמוכים יותר להשקעות וכל זאת עם הנכסים הנכונים ובליווי של אנשי מקצוע וחברות שיש להם התמחות בסוג השקעות זה.