איך למשוך את הכסף מקרן פנסיה (ולא לשלם מס)

ייעוץ כלכלי לחברות ולמשפחות

כולנו מפרישים כספים לקופה פנסיונית מדי חודש. אותם כספים הם החיסכון שלנו לגיל פרישה. יש חוסכים שמבקשים למשוך את הכספים האלה לפני הזמן. האם ניתן לעשות זאת? אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה ולקבל קצת יותר מידע בנושא.

למשוך את כספי הפנסיה לפני הזמן

הרי זה ידוע לכולם שאת כספי הפנסיה, הם יקבלו ככספי קצבה בגיל הפרישה. במידה ורוצים למשוך את כספי הפיצויים לפני גיל הפרישה, יש לשלם מס שיכול להגיע לגובה של עד 35 אחוז. ישנם מקרים שניתן למשוך את כספי הפנסיה לפני הזמן וכמו כן ללא תשלום של מס. אנו נתאר את אותם המקרים בהמשך.

כמה זמן לוקח למשוך כספים מקרן פנסיה?

אם העברתם את כל המסמכים הנדרשים, עיבוד הבקשה למשיכת הכספים ייקח כ-4 ימי עסקים. שימו לב, על מנת שלא שהבקשה שלכם תטופל כראוי, עליכם להקפיד על מילוי נכון של טופס משיכת הכספים וכמובן להקפיד גם על צירוף של כל המסמכים והאישורים הנדרשים. יש המון מקרים בהם אישור על חשבון הבנק והעתק של תעודת זהות מגיעים בצורה לא ברורה ועל כן, הדבר יכול להוביל לכך שיהיה עיכוב במשיכת הכספים. על כן, צלמו את המסמכים כך שיהיו כמה שיותר ברורים וקריאים.

סיימתם לעבוד, האם אתם יכולים למשוך את הכספים מקרן הפנסיה?

אנו חוסכים לפנסיה, על מנת שתהיה לנו קצבה חודשית כאשר נגיע לגיל פרישה. משיכת כספי פנסיה לפני הזמן, מחויבת במס. מה שכן, יש מקרים בהם אפשר למשוך את הכספים ללא תשלום של מס. אלו המקרים:

-ניתן למשוך את הפיצויים עד משכורת לכל שנת עבודה ולא מעבר לתקרת שכר של 12,340 ש"ח

-ניתן למשוך כספי תגמולים, במידה ואלו הופקדו עד שנת 2000

-ניתן למשוך כספי תגמולים, במידה ומדובר על מצבים שמס הכנסה הגדיר כמצבי מסכנות

-ניתן למשוך כספי תגמולים בגיל פרישה, כאשר החיסכון שהצטבר הוא נמוך מסכום של 93,473 ש"ח

משיכת כספי פנסיה ללא סיום עבודה

לא סיימתם לעבוד אבל אתם מעוניינים למשוך את כספי הפנסיה? יש לא מעט מקרים בהם עובדים שילמו המון כסף על מנת למשוך את אותם הכספים. חשוב לבדוק מה אומר התקנון של קרן הפנסיה לגבי זה. יש אפשרות למשוך את הכספים בכל המקרים הבאים:

-ניתן למשוך את הכספים אם מדובר על כספים שהצטברו עקב עבודה אצל מעסיקים שהעובד סיים לעבוד אצלם

-ניתן למשוך את הכספים ולקבל אותם כקצבה החל מגיל 60

אגב, גם עובדים שמצבם הכלכלי לא טוב, יכולים לבקש משיכה של כספי הפנסיה תוך כדי עבודה. כל מה שצריך לעשות הוא להעביר את הכספים לקופת גמל ולבצע את המשיכה ממנה.

דבר נוסף, אם אתם עדיין עובדים, מומלץ גם לבחון אופציה של קבלת הלוואה מקרן הפנסיה או בכלל אפשר גם לאתר חסכונות פנסיוניים שאינם פעילים ובהתאם לכך לבצע משיכה של הכספים מהם.

להגיש את הבקשה למשיכת הכספים לבד או להיעזר באנשי מקצוע לצורך קידום התהליך

במידה ואתם מעוניינים להתחיל תהליך של משיכת כספי פנסיה לפני סיום העבודה, מומלץ שתעזרו בחברות שמספקות את השירות. כך התהליך יהיה מהיר, יעיל וכל הטיפול בבירוקרטיה יעשה על ידי הצוות המקצועי של החברה. אתם לא תצטרכו להתפטר, לא תצטרכו את אישור המעסיק וכמו כן תצטרכו רק לשלם דמי טיפול על השירות.