3 מקורות מימון חוץ בנקאיים שכל בעל עסק קטן או בינוני חייב להכיר

תסכימו איתנו שעסק שלא יצליח לגייס אשראי, סביר להניח שיתקשה מאוד לשרוד לאורך זמן ממושך. אם נודה באמת, כל עסק ייאלץ לקחת אשראי על מנת להצליח וכמו כן לתמוך בפעילות העסקית שלו. בזכות שוק האשראי, העסקים יכולים לצמוח ולשגשג במשק הישראלי וכתוצאה מכך יש גם עלייה ברמת החיים של כולם. כל זאת בזכות אותם משאבים כספיים הניתנים לבעלי העסקים. מה שכן, לא תמיד הדבר פשוט ואכן יש תרומה גדולה של בעלי עסקים קטנים ובינוניים למשק הישראלי ועדיין אותם העסקים נתקלים לא פעם בכל מיני חסמים, כאשר זה נוגע ללקיחת אשראי. אז איך בכל זאת אפשר כן להשיג אשראי? המשיכו בקריאה.

הקרן בערבות מדינה

קרן זו מופעלת על ידי החשב הכללי במשרד האוצר וכמו כן על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. אותה הקרן, מעמידה ערבות לבנקים מסחריים בהם, לאומי, מרכנתיל, מזרחי ואוצר החייל. בזכות אותה ערבות, עסקים קטנים ובינוניים שמתקשים לקבל אשראי דרך המערכת הבנקאית, כעת יכולים לקבל אותו. כמו כן, מדובר על תהליך. יש קודם כל להגיש בקשה לקבלת הלוואה מהקרן ולאחר מכן אותה בקשה עוברת עם המלצה לוועדת האשראי המתאימה. הקרן מציעה הלוואות לעסקים קטנים במגוון מסלולים בהם: מסלול הקמה ומסלול הון חוזר. למסלול הראשון, נדרש להשקיע הון עצמי של 20 אחוז ואז ניתן לקבל הלוואה בשיעור של עד 80 אחוז ואילו למסלול השני, מיועד יותר למימון פערים בתזרים מזומנים.

קרנות צמיחה

גם כאן, יש פעילות משותפת של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ומשרד האוצר. אלו מפעילים שתי קרנות לתמיכה בעסקים בינוניים. מה שקורה הוא שאותו מגזר של עסקים אינו נגיש להון צמיחה. מדובר על הון שמיועד להרחבה או בנייה מחדש של פעילות וכמו כן מדובר על הון שמיועד לכניסה לשווקים חדשים או למימון רכישה. אותן הקרנות, נועדו לטפל בבעיה זאת על ידי כלי ייחודי.

גופים עסקיים וגופים פילנתרופיים

מלבד כל הכלים הממשלתיים שהוזכרו לעיל, יש גם גופים עסקיים וגופים פילנתרופיים שגם הם מציעים מקורות אשראי חוץ בנקאי לעסקים קטנים ובינוניים. קרנות כאלה הן קרנות כמו הסוכנות היהודית, העמותה למתן הלוואות, קרנות קורת ועוד. לדוגמה, הסוכנות היהודית מציעה הלוואות בהתאם למיקום גאוגרפי של העסקים וכמו כן בהתאם לסוג האוכלוסייה. מדובר על הלוואות של עד 400 אלף שקלים בריבית משתלמת ולתקופה של עד 6 שנים ואילו העמותה למתן הלוואות, מציעה הלוואות של עד 90 אלף שקלים וקרנות קורת מציעה הלוואות לנשים במגזר הערבי, ליזמים וכמו כן לעסקים קטנים.

שורה תחתונה

גם אם נתקלתם בסירוב מהבנקים, לא צריך להתייאש. מומלץ ורצוי לבדוק את כל האופציות לקבלת הלוואות ממקורות אחרים. אלו יכולים להיות מקורות ממשלתיים או מקורות פרטיים, כפי שהוזכרו לעיל. שיהיה בהצלחה!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *