הטבות מס ליום כיף לחברה

הטבות מס

יום כיף לחברה הוא אחד הימים המהנים ביותר בשנה וכל עובד מחכה לו בקוצר רוח. גם אתם בתור מעסיקים ובעלי חברות מרוויחים מיום כיף לעובדים, ובנוסף לכך אתם יכולים ליהנות גם מהטבות מס משמעותיות. למה הטבות אלו ניתנות? למי הן ניתנות? כיצד אפשר לקבל אותן? הנה כל התשובות.

מארגנים אירוע חברה? אולי מגיע לטוב הזה גם הטבה

כל מעסיק יודע שיום כיף לעובדים שלו הוא יום חשוב מאוד לחברה כולה. כולם מרוויחים מכך, גם החברה עצמה ובכלל זאת המנהלים והבעלים שלה, גם העובדים וכמובן גם בני משפחותיהם אם הם מוזמנים. התוצאות של יום זה ישרתו את כולם ויתרמו לגיבוש העובדים, להיכרות מעמיקה יותר של הצוותים והמחלקות וכמובן להעמקת הקשר ויחסי המסירות בין החברה לעובדיה. בין כל התכנונים לקראת היום הכי מהנה שתוכלו להפיק, כדאי שתתעניינו גם לגבי הטבות מס שמגיעות לכם לפי החוק. מדוע הטבות אלו ניתנות?

חישוב הטבת מס לחברות

מה הרעיון מאחורי הטבות מס באירועי חברה?

הטבות והחזרי מס לחברות עבור ימי כיף אמנם מעוגנים בתקנות של מס ההכנסה והביטוח הלאומי אך לא מדובר בעניין כה מובן מאליו. עד לפני מספר שנים הטבות אלו לא היו ניתנות ובטח לא בקלות רבה כמו היום, כאשר הביטוח הלאומי ומס ההכנסה דרשו תשלומי מס על הוצאות אירועי חברה. הטענה של גופים אלה הייתה כי התשלומים הללו ובאופן כללי הפקת אירועי החברה הן לטובתו של העובד ובגין כך יש לשלם מס מלא. עם זאת, בפועל אירועי החברה משרתים תחילה את טובת המעביד, ולכן אין לשלם עליהם מס, או שיש לדרוש החזרי מס בהתאם.

כיצד ניתן לקבל את ההחזרים וההטבות?

גם אם החוק קובע שאתם יכולים לקבל החזרי מס אחרי הפקת יום כיף לחברה ולעובדים, זה לא אומר שההחזרים הללו יגיעו מעצמם. אתם חייבים לדרוש אותם ממס הכנסה וביטוח לאומי ולהסדיר את הנושא. חשוב לזכור שאירועי חברה יכולים להיות שונים מאוד באופיים ובמהלכם, ולכן לא תמיד יינתנו החזרים מלאים. את כל הנתונים הללו יש לקחת בחשבון. כדי לקבל את ההחזרים תוכלו לדרוש מרשויות המס את ההקלות המתאימות או פטור מתשלום מס. אפשר לדרוש את התשלומים הללו גם בדיעבד באופן רטרואקטיבי. במספר מקרים, עניינים אלו הגיעו עד לבית המשפט ועמדו בפני הכרעת שופט.

במה תלויים ההחזרים ובמי כדאי להיעזר?

החזרי מס לחברות עבור אירועים ניתנים כאשר טובת המעביד היא העיקרית והוא הנהנה הראשי מהפקת האירוע. בסופו של דבר, התשלום על אירועים אלו יכול להגיע למאות אלפי שקלים, כך שעניין המיסוי הופך להיות שחקן משמעותי מבחינה תקציבית. תשלום המס על אירועי חברה אלו מושפע ממספר רב של פרמטרים כמו למשל מועד האירוע מבחינת יום בשבוע וזמן, האם זמן זה נחשב כזמן עבודה רגיל, האם בני המשפחה מוזמנים לאירועים הללו, האם החברה פועלת רק בארץ או שהינה בינלאומית וכיו"ב. כל הפרמטרים הינם בעלי משמעות לגבי זכאות והיקף התשלום.